Литвиненко Ірина Віталіївна

Литвиненко Ірина Віталіївна

Спеціальність і напрямки роботи: Дитячий нефролог

Стаж роботи: 32 років (Вища категорія)

Місцезнаходження: Україна, Запоріжжя

Назва медичного ВНЗ: Запорізький державний медичний інститут. (1987)

Завідуюча відділенням нефрології, міський дитячий нефролог. Стаж роботи за фахом дитяча нефрологія 30 років.

У чому різниця між урологом і нефрологом?

В цьому немає нічого дивного: насправді багато хто не бачить різниці між двома цими медичними спеціальностями. Плутанина, ймовірно, пов’язана з тим, що і урологи, і нефрологи мають справу з нирками, а області урології та нефрології часто перетинаються.

Уролог спеціалізується на лікуванні всіх аспектів сечовидільної системи. Моделі людини анатомічні включає сечоводи, уретру, сечовий міхур і наднирники, а також простату і яєчка у чоловіків. Урологи виконують операції на сечовивідних шляхах і нирках, а також займаються урологічними захворюваннями, такими як камені в нирках, закупорки нирок, рак нирок, сечового міхура і передміхурової залози, нетримання сечі, низький тестостерон, еректильна дисфункція і т. Д. Медична область урології обширна , і вона перетинається не тільки з нефрологією, але і з гінекологією, андрологією, дитячою хірургією, онкологією, гастроентерологією і ендокринологією.

Щоб стати урологом або нефрологом, необхідно отримати вищу медичну освіту, після чого майбутній уролог завершує інтернатуру і резидентуру в урології, проходить ліцензійний іспит і отримує сертифікат, в той час як нефролог проходить стажування по внутрішній медицині, перш ніж завершити програму по нефрології. Він також може стати сертифікованим фахівцем з нефрології.

Урологи і нефрологи працюють як в лікарнях, так і в приватній практиці. Вони можуть додатково спеціалізуватися, наприклад, на лікуванні конкретних вікових груп: є дитячі нефрологи, а також дитячі урологи. Є урологи, які спеціалізуються на чоловічої репродуктивної системи, неврологічних розладах, реконструктивної урології, урологічної онкології, акушерстві, ендоурології, жіночої та дитячої урології.

Нефролог в Мелітополі

Нефролог – це фахівець по нирках, який вивчає хронічні захворювання нирок, управляє діалізними центрами і програмами, лікує термінальну стадію ниркової недостатності, інфекції сечовивідних шляхів, регулює кількість сечової кислоти, пов’язаної з подагрою, електролітів і займається захворюваннями, які можуть привести до проблем з нирками , такими як діабет і високий кров’яний тиск. Він рекомендує пацієнтам пересадку нирок. Дитячий нефролог в Мелітополі проводить нехірургічне лікування. Деяким з його пацієнтів може знадобитися хірургічне втручання, яке виконується урологом. Нефролог в Мелітпооле, однак, бере на себе відповідальність по догляду за пацієнтом до і після операції.

Оскільки ролі уролога і нефролога, як правило, перетинаються, урологи та нефрологи часто працюють разом для діагностики та лікування пацієнтів. Випадки, коли лікування конкретного стану вимагає як медичного, так і хірургічного втручання, не рідкісні: пацієнтові може знадобитися уролог, нефролог – або і те, і інше. Однак кожен з них навчений справлятися з певним типом проблем.

Оставьте комменнтарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.