Відеокольпоскопія

Відеокольпоскопія

Кольпоскопія-метод огляду поверхні шийкиматки за допомогою спеціального мікроскопа, який називається кольпоскоп. При звичайному огляді лікар може оцінити тільки грубі зміни на шийці матки, наприклад побачити механічну травму, поліп на шийці матки і т.д. А кольпоскоп здатний збільшувати картинку від 2 до 50 разів, завдяки цьому лікар може оцінити стан судин шийки матки, наявність або відсутність передракових
станів шийки матки -дісплазій, може запідозрити рак шийки матки.

Як проводиться кольпоскопія?

Кольпоскоп лікар встановлює на деякій відстані від гінекологічного крісла і через бінокль розглядає шийку матки. Першим етапом лікар проводить простий візуальний огляд стану шийки матки, потім за допомогою кольпоскопа. Кольпоскопія проводиться з обробкою шийки матки спеціальними рідинами (розчином оцтової кислоти і розчином Люголя). Завдяки цьому лікар може оцінити стан судин шийки матки, наявність або відсутність передракових станів шийки матки-дисплазій, може запідозрити або виключити рак.

  • Доктор спочатку шийку матки обробляє слабким розчином оцтової кислоти і оцінює зміни після обробки розчином оцтової кислоти.
  • Потім наступним етапом обробляє шийку матки розчином Люголя і знову дивиться зміни на шийці. Коли лікар бачить патологічні ділянки при фарбуванні рідинами, він може виконати біопсію (вирубування шматка тканини) з зміненої ділянки. І цей матеріал після біопсії відправляється в лабораторію.
  • За результатами біопсії лікар приймає рішення як лікувати патологію на шийці.

Оставьте комменнтарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.